1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

خانواده های تحت پوشش خیریه

مشاهده در قالب پی دی افچاپفرستادن به ایمیل

 

 

وضعيت معيشتي خانواده‌هاي نيازمندي كه به مؤسسه مراجعه مي‌كنند و يا از سوي افراد و مراكز مختلف، به خيريه معرفي مي‌شوند، به‌دقت  بررسي مي‌گردد. ابتدا  با اين مددجويان مصاحبه و گزارشي از وضعيت آنها تهيه مي‌شود.  سپس يك يا چند مددكار، با مراجعه به محل زندگي خانواده نيازمند، وضعيت زندگي و مشكلات آنها را از نزديك بررسي مي‌كنند. پس از انجام تحقيقات، با مشورت و تاييد مديريت، و در صورت احراز شرايط لازم، خانواده نيازمند تحت پوشش مؤسسه قرار مي‌گيرد. براي هر يك از اين خانواده‌ها، پرونده جداگانه‌اي تشكيل شده و كارت مخصوصي براي آنها صادر مي‌شود تا بتوانند به طور مستمر از خدمات موسسه استفاده نمايند.  اين خانواده ها هر ماه يكبار براي دريافت خواربار و مستمري به خیریه مراجعه مي كنند. علاوه بر خانواده‌هاي تحت پوشش، ساير نيازمندان، نيز مي‌توانند در مواردي، از خدمات مؤسسه به‌صورت مقطعي استفاده نمايند.

در حال حاضر (سال 1393) 120 خانواده شامل حدود 325 نفر تحت پوشش مؤسسه هستند.  تعدادي از اين خانواده‌ها بي‌سرپرست و داراي فرزندان يتيم هستند و در بقيه موارد سرپرست مناسبي براي اداره خانواده وجود ندارد. در اين موارد سرپرست، داراي بيماري يا نقص عضو بوده يا در سنين كهولت و از كارافتادگي به‌سر مي‌برد.

تعداد 49 نفر دانش آموز و 17نفر دانشجو تحت حمايت مالي موسسه هستند و  به طور مستمركمك هزينه تحصيلي دريافت مي‌كنند.

خانواده‌هاي تحت پوشش پس از رسيدن به وضعيت معيشتي مطلوب با مشورت گروه مددكاري و تأييد مديريت، از پوشش مؤسسه خارج مي‌شوند. در اين راستا  از بدو تاسيس تاكنون 295 خانواده از پوشش مؤسسه خارج شده‌اند.

 

خیریه قائمیه تهران با مشارکت مردم خیر و نیک اندیش آمادگی دارد تا بازارچه های خیریه متعددی در زمینه غذا، پوشاک و... در مساجد،دانشگاه ها، مدارس، ادارات و... برگزار کند، جهت هماهنگی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

آدرس پستي: تهران، پل سيد خندان، خيابان شهيدكابلي (دبستان سابق)، خيابان برادران شهيد شيخ شعباني (جلال سابق) پلاك 7

تلفن‌هاي تماس: 88463551 - 88468421 - 88468272

دورنگار: 88462228